W ramach realizacji II edycji programu "Złote Szkoły NBP"
22.02.2022 r. odbyły się warsztaty uczniowskie.
Drużyna w składzie: Klaudia Koper, Natalia Suśniak, Aleksandra Miszta,
Alicja Radzikowska, Julia Wróbel, Oliwia Dołęga przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla uczniów z klasy VII.
Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa
w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
J. Jastrzębska, R. Redosz
Wydarzenia szkolne
Warsztaty uczniowskie
Konkurs Wiedzy o Mazowszu
25.02.2022 r. odbył się
I etap IV edycji Konkursu Wiedzy o Mazowszu.
W konkursie wzięło udział 5 uczennic z klasy VIII:
Magdalena Borkowska, Klaudia Koper, Aleksandra Miszta,
Alicja Radzikowska, Julia Wróbel.
Wynik, który uprawniał uczestnika Konkursu do przejścia
do etapu rejonowego,
uzyskała Alicja Radzikowska.
Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za powodzenie
w etapie rejonowym, który odbędzie się 22 marca 2022 r.J. Jastrzębska
Konkurs chemiczny
Uwaga Konkurs!
Walentynki w naszej szkole
Walentynki to święto zakochanych i jednocześnie okazja do wyrażenia życzliwości osobom nam bliskim, również koleżankom i kolegom ze szkolnej ławki. Tego dnia obdarowujemy się kartkami i słodkościami. Ten radosny i magiczny dzień uczcili również uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze szkolnych walentynek.
23
Calling for peace - Wołanie o pokój
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.W związku z tym zapraszamy osoby zainteresowane tematem
do odwiedzenia strony:
https://forumprzeciwdepresji.pl/nastoletnia-depresja
Ze strony mogą korzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele, wybierając odpowiednią zakładkę.Przypominamy również
Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 594 91 00Rodziców i nauczycieli zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu
Dzień Otwarty Forum Przeciw Depresji, które odbędzie
się 27 lutego br. o godz. 16.00-18.00.
Temat wydarzenia: "Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline.
Nie pozwól dziecku wylogować się z życia".
Link do rejestracji na wydarzenie
https://forumprzeciwdepresji.pl/3106/dzien-otwarty-27-02-2021-niedziela-on-line
Tydzień Życzliwości
PRZEDŁUŻAMY ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI
Uwaga! Zbiórka elektrośmieci zostaje przedłużona do końca lutego. Zapraszamy do udziału w naszej akcji. Szczegóły na plakacie.
SKW, SU
Zima w szkolnej świetlicy
Hu, hu, ha... zima nie jest wcale zła. Przekonały się o tym dzieci ze szkolnej świetlicy. W ramach zajęć nasi uczniowie wykonali zimowe drzewko, lampion oraz wspólny plakat prezentujący różne formy spędzania czasu zimą.
Wszystkim uczniom życzymy prawdziwie zimowych ferii!!!
Nauczyciele świetlicy
23
PODSUMOWANIE AKCJI "ZBIÓRKA ODZIEŻY UŻYWANEJ"
Dziękujemy wszystkim klasom za udział w akcji "Zbiórka odzieży używanej".
Razem zebraliśmy 209,5 kg używanych rzeczy.Wyniki poszczególnych klas:
kl. I - 14 kg
kl. II - 68 kg
kl. III - 26 kg
kl. IV - 15 kg
kl. V - 32 kg
kl. VI - 4 kg
kl. VIIa - 8,5 kg
kl. VIIb - 10 kg
kl. VIII - 32 kg
I miejsce w szkole zdobyła kl. II. Serdecznie gratulujemy!
Zebrane rzeczy zostały przekazane Fundacji Bieszczadzkie Anioły.
SKW, SU
PODSUMOWANIE AKCJI "ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ?"
W wyniku przeprowadzonej akcji "Ile waży św, Mikołaj?" polegającej na zbiórce monet,
udało nam się zebrać 200 zł. Poniżej przedstawiamy kwoty zebrane przez poszczególne klasy:kl. III - 33 zł
kl. IV - 46 zł
kl. VI - 64 zł
kl. VIIb - 34,50 zł
kl. VIII - 22,50 zł
Zebrana kwota została przekazana Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
SKW, SU
Bezpieczne ferie zimowe
PATRONI ROKU 2022
Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom
Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
Ważny występ dzisiaj mamy, zapraszamy przed ekrany!
M. Kowalczyk, J. Taczalska, J. Jastrzębska
21/01/2022KLASA 1
KLASA 3
Walentynki w Bibliotece !
21.01.2022,Wizyta duszpasterska.
Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie. W piątek 21 stycznia z taką wizytą przybył do naszej szkoły Proboszcz Ks. Tomasz Czarnocki. Kolęda stała się okazją do wspólnej modlitwy całej społeczności. Następnie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkich zebranych, poświęcił pomieszczenia szkoły i przedszkola oraz obdarował uczniów pamiątkowymi obrazkami. Później był czas na śpiewanie kolęd. Było to niezwykłe wydarzenie w życiu szkoły. Pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie. O. Mędza-Koć
21
Kolędnicy Misyjni
Szkolne Koło Misyjne po raz kolejny zaangażowało się w akcję "Kolędnicy Misyjni dzieciom z Azji Środkowej". 26 grudnia wyruszyło 7 grup kolędniczych z Radosną Nowiną do mieszkańców naszej parafii. Dzieci zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem. W uroczystość Objawienia Pańskiego w czasie mszy zostały złożone skarbonki misyjne z pokaźną sumką, która została przeznaczona na misje. 11 stycznia Kolędnicy uczestniczyli w Diecezjalnym Zjeździe Kolędników MIsyjnych w Siedlcach. Krótka relacja w poniższym linku
O. Mędza-Koć Szkolne Koło Misyjne
Konkurs Historyczny - III miejsce w kraju!
W dniu 23 listopada 2021 r. ośmioro uczniów z klas siódmych przystąpiło do Konkursu Historycznego -
Wielki Test Edukacyjny "WIEKI i DZIEJE".
Organizator ogólnopolski przeprowadził Konkurs w formie online na platformie testowej. Uczniowie pisali test w szkole pod nadzorem nauczyciela.
Nasi uczestnicy rozwiązywali test adresowany do uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych – zakres tematyczny - wielkie zmiany:
czas rozbiorów, państwo polskie w epoce napoleońskiej.Cieszymy się bardzo z wyników osiągniętych przez naszych uczniów.
Uczennica kl. VII b - Milena Jastrzębska została laureatką III miejsca w kraju
oprócz dyplomu i nagrody książkowej uczennica otrzymała także list gratulacyjny od organizatora. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział.
Otrzymaliśmy także Dyplom dla szkoły za zajęcie III miejsca w kraju.
Nagrody i Dyplomy uczestnikom wręczyli
Pan Dyrektor Artur Karpiarz i nauczyciel historii Pani Lidia Lańska,
która była organizatorem konkursu w naszej szkole.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
L. Lańska
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
SKW i SU zachęcają wszystkich uczniów do udziału w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Zbieramy: komputery, drukarki, telefony, monitory sprzęt RTV i AGD, baterie itp. Termin zbiórki: 17.01 - 28.01.2022 r. Miejsce zbiórki: wejście główne SP w Domanicach Kolonii (pod daszkiem).
SKW, SU
Nasza Szkoła