W dniach 12-16 września 2022 r. nasza szkoła włącza się w akcję edukacyjno - informacyjną propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki. Kampania została przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Celem inicjatywy jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o własne zdrowie i najbliższych.
W ramach "Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" w naszej szkole odbędą się:
- zajęcia edukacyjne w klasach I-III -
Temat zajęć: "Szczepienia - tajna broń superbohaterów"
- lekcje wychowawcze w klasach IV-VIII -
Temat lekcji: "Zarażaj odpowiedzialnością"
- publikacja ulotek informacyjnych na stronie szkoły.
Akcję na terenie szkoły koordynuje szkolny zespół wychowawczo-profilaktyczny.
J.Jastrzębska