Wydarzenia szkolne

          • Zbiórka odzieży używanej

          • Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w akcji
            "Zbiórka Odzieży Używanej"
            zorganizowanej przez Fundację Bieszczadzkie Anioły.
            Termin akcji: 14.01 - 18.01.2022 r. 
            Używaną odzież oraz buty, torebki, plecaki, zabawki itp. przynosimy do swoich sal i pakujemy w duże worki.
            Szczegóły na plakacie.

            SKW, SU

        • Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek dla Najmłodszych
          • Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek dla Najmłodszych

          • W dniu 12.01.2022 r. sześcioro uczniów z klasy drugiej:
            Kornelia Borowska, Błażej Chromiński, Patryk Koper, Maja Krawczyk,
            Mieszko Mędza, Przemysław Sypiański

            i troje uczniów z klasy trzeciej:
            Dawid Chromiński, Artur Koper i Aleksander Niedziółka
            wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek
            polegającej na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu
            poruszającego zagadnienia edukacji
            polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej. 

            Olimpiada rozwija wyobraźnię i myślenie twórcze dzieci.

            Gratulujemy odwagi w podjęciu wyzwania! 

            K. Olszewska, M. Kowalczyk

             


             

        • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Forget-me-not"
          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Forget-me-not"

          • Niezwykle miło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy wyniki
            Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Forget-me-not"
            edycja jesienna 2021 organizowanego przez Centrum Edukacji Filotimo.
            Szkolnymi koordynatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego
            pani Jolanta Jastrzębska i pani Karolina Sprzączak.

            W konkursie udział wzięło 6 uczniów

            z klasy V: 
            Joanna Urbanek i Zofia Zemła

            uczennice otrzymały dyplomy uznania za uzyskanie wysokich wyników w konkursie 

            Bartosz Dadacz - dyplom za udział w konkursie

            z klasy VIIa:
            Julita Bąbiak - dyplom z wyróżnieniem za uzyskanie bardzo wysokiego wyniku w konkursie
            Arkadiusz Koć - uczeń otrzymał dyplom za udział w konkursie

            z klasy VIIb:
            Karol Kownacki - dyplom uznania za uzyskanie wysokiego wyniku w konkursie

            Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach
            z języka angielskiego. 

            "Znajomość języków jest bramą do wiedzy." - Roger Bacon,
            angielski filozof i naukowiec

            J. Jastrzębska, K. Sprzączak

             

        • Złote Szkoły NBP
          • Złote Szkoły NBP

          • Nasza szkoła bierze udział w II edycji
            ogólnopolskiego programu

            Narodowego Banku Polskiego 

            "Złote Szkoły NBP".
            Program skierowany jest do środowisk szkolnych,
            a jego celem jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia.
            Hasło II edycji programu:

            "Bezpieczni w finansach osobistych". 

            W naszej szkole do projektu przystąpiły uczennice z klasy VIII:
            Oliwia Dołęga, Klaudia Koper, Aleksandra Miszta, Alicja Radzikowska,
            Natalia Suśniak, Julia Wróbel
            oraz nauczycielki

            pani Jolanta Jastrzębska - nauczycielka języka angielskiego,
            wychowawczyni klasy VIII
            i pani Renata Redosz - nauczycielka matematyki.

            Uczniowie i nauczyciele tworzą Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej,
            która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania trzech zadań: 

            1. Lekcji z ekonomią.

            2. Warsztatu uczniowskiego.

            3. Debaty szkolnej. 

            Zadania opracowane przez Drużynę:

            1. Lekcja matematyki "Lokaty bankowe", lekcja języka angielskiego "At the bank".

            2. Warsztat uczniowski "Bezpieczeństwo pieniędzy w Internecie".

            3. Debata szkolna z udziałem ekspertów "Czy nasze pieniądze są bezpieczne w Internecie?".

             

            Zadania będą realizowane w miesiącach styczeń-luty.

             

            Więcej na temat programu "Złote Szkoły NBP" 
            https://www.nbp.pl/edukacja/zloteszkoly/start/

            J. Jastrzębska, R. Redosz

          • Zbiórka Świąteczna

          • Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do świątecznej akcji charytatywnej. Zebrane przedmioty (odzież, żywność, kosmetyki i środki chemiczne) zostały przekazane dzieciom przebywającym w rodzinie zastępczej.

            SKW, SU, SKC

        • Projekt e-book
          • Projekt e-book

          • Projekt e-book “Jabłka w centrum Mazowsza i Europy”
            został zrealizowany przez grupę pięciu uczennic z klasy VIII:
            Magdalenę Borkowską, Klaudię Koper, Aleksandrę Miszta,
            Alicję Radzikowską i Julię Wróbel

            w ramach IV edycji "Konkursu Wiedzy o Mazowszu".
            Pracę uczennic nadzorowały nauczycielki
            Jolanta Jastrzębska, Lidia Lańska i Beata Zemła.
            Zapraszamy do lektury e-booka.

            https://drive.google.com/file/d/109KpkdU9cy5VkQ9xlgnR7JDl3L39AaP0/view?usp=sharing


            J. Jastrzębska, L. Lańska, B. Zemła

          • Jasełka "W białych płatkach anielskiego chleba"

          • 22 grudnia 2021 r. zgromadziliśmy się na szkolnym spotkaniu opłatkowym, nieco w innej formie niż zawsze, ponieważ on-line. Spotkanie rozpoczęło się filmem przedstawiającym wydarzenia sprzed 2000 lat. W świąteczny nastrój wprowadzili nas mali aktorzy z grupy 6-latków oraz uczniowie z klasy 3. Następnie wysłuchaliśmy słów z Ewangelii św. Łukasza, które odczytał Proboszcz naszej parafii ks. kan. Tomasz Czarnocki. Po tym nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem przez p. Dyrektora i ks. Proboszcza. Z kolei wysłuchaliśmy świątecznych życzeń składanych przez: przewodniczącą SU Julkę Koć, ks. Proboszcza oraz Pana Dyrektora. 

            O.Mędza-Koć, A. Dąbrowska, K. Wasińska

            Zapraszamy do obejrzenia filmu "W białych płatkach anielskiego chleba"

          • Konkurs na Kartkę Świąteczną

          • https://youtu.be/lTwJzUEhWfQ

            (galeria pokonkuroswa)
             

            W dniach od 15 listopada do 6 grudnia trwał szkolny konkurs na kartkę świąteczną
            z życzeniami w języku angielskim zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego
            panią Jolantę Jastrzębską i panią Karolinę Sprzączak.
            Przedmiotem konkursu była tradycyjna kartka świąteczna z życzeniami w języku angielskim
            napisanymi ręcznie. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z klas I-III.

            Komisja konkursowa w składzie
            pani Małgorzata Kowalczyk, pani Julita Taczalska i pani Klaudia Olszewska
            wyłoniła trzech zwycięzców konkursu oraz przyznała trzy wyróżnienia.

             

            I miejsce - Wiktoria Jastrzębska kl.III

            II miejsce - Małgorzata Bąbiak kl.II

            III miejsce - Karolina Pieńkowska kl.I

            wyróżnienie - Mikołaj Niedziółka kl.II

            wyróżnienie - Mieszko Mędza kl.II

            wyróżnienie - Olga Zdanowicz kl.III

             

            Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody główne, uczniowie wyróżnieni - nagrody pocieszenia,
            a wszyscy uczestnicy nagrody za udział.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

            Dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie w wykonanie pięknych kartek.
            Zapraszamy do obejrzenia galerii pokonkursowej.

            https://youtu.be/lTwJzUEhWfQ

            J. Jastrzębska

        • Światowy Dzień AIDS
          • Światowy Dzień AIDS

          • Od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 1-ego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS i ich bliskimi jest czerwona kokardka, nieodłączny element obchodów tego dnia. Obecność kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem.

            W naszej szkole nauczycielka wychowania do życia w rodzinie pani Karolina Sprzączak przeprowadziła w klasie VIII lekcję poświęconą tematyce HIV/AIDS. Uczniowie przygotowali również gazetkę tematyczną. Celem podjętych działań było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z AIDS, a także poinformowanie ich o sposobach zapobiegania HIV/AIDS.

            J. Jastrzębska

          • Konkurs ZUS

          • Uczennice z klasy VIII
            Angelika Stanisławowska i Julia Wróbel
            wzięły udział w konkursie "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?"
            w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej ZUS "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo".
            Uczennice przygotowały prace (komiks i plakat) wyjaśniające seniorom jak działa internet
            i bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać.
            Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 5 stycznia 2022 r. na stronie
            Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
            Trzymamy kciuki!

            J. Jastrzębska

          • Instalogik - wyniki II etapu

          • Gratulacje dla uczennic, które przedostały się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik.

            Do III etapu przedostały się:

            • Aleksandra Miszta
            • Klaudia Koper
            • Alicja Radzikowska

            J. Mikułowska

          • Konkurs plastyczny „Rycerz Niepokalanej” 1922-2022"

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Setna rocznica wydania pierwszego numeru „Rycerza Niepokalanej” 1922-2022"

            Celem konkursu było przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

            Wpłynęło 12 prac konkursowych. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców z podziałem na kategorie:

            a) klasy 0 – III:   I miejsce Dawid Chromiński kl. 3,   II miejsce Nikola Mędza kl. 2,  III miejsce Klaudia Chromińska  gr. 6-latki,   Klasy IV – V    I miejsce Wiktoria Wróbel kl. 4,    II miejsce Ewelina Jastrzębska kl.4 .   III miejsce Zofia Zemła kl. V.   

             Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            O. Mędza-Koć

      • Nasza Szkoła

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach Kolonii
      • (25) 631 - 29 - 80 (oraz faks)

        Przedszkole:
        699 - 671 - 626
      • Szkoła Podstawowa
        w Domanicach Kolonii
        Domanice-Kolonia 18;
        08-113 Domanice
        Poland
      • AE:PL-68174-70402-ICUTE-30
  • Galeria zdjęć

    • brak danych