Wydarzenia szkolne
29.20.2021r Przerwa na czytanie już w ten piątek!
Akcja "Ile waży św. Mikołaj?"
Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce monet "Ile waży św. Mikołaj?".
Zbieramy monety: 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł, które przynosimy do swoich sal.
Zebrane pieniążki zostaną przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.SKW, SU
21.10.2021 szkolny etap Konkursów Przedmiotowych "Mazowieckie Talenty"
W dniach 19-21 października br. w naszej szkole odbywał się szkolny etap Konkursów Przedmiotowych "Mazowieckie Talenty" organizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczniowie klas VII-VIII próbowali swoich sił w konkursie polonistycznym, języka angielskiego oraz matematycznym. Gratulujemy odwagi w podjęciu wyzwania konkursowego! JJ
14.10.2021r. Dzień Nauczyciela-fotorelacja
Nowa galeria 14.10.2021r. Dzień Nauczyciela-fotorelacja została dodana do albumu fotograficznego
54
18.10.2021 My grade 4 eTwinning project
18.10.2021 My grade 4 eTwinning project
Uczniowie klasy IV przystąpili do projektu w ramach współpracy międzynarodowej szkół w programie eTwinning. Projekt nosi tytuł "My grade 4" i zakłada współpracę czwartoklasistów z różnych krajów europejskich przy tworzeniu kalendarza świąt, ważnych wydarzeń, tradycji, zwyczajów, festiwali itd. Uczestnicy projektu poznają bogactwo kulturowe krajów uczestniczących w projekcie oraz wzmocni się ich tolerancja dla różnorodności. Uczestnicy realizując zadania projektowe zwiększą swoje umiejętności językowe oraz komputerowe. JJ
14.10.2021 Z prawem szkolnym na ty
W trakcie zajęć wychowawczych z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się apel dla uczniów pod nazwą "Z prawem szkolnym na ty". Celem apelu było uświadomienie uczniom przekonania o społecznym wymiarze istnienia osoby ludzkiej, a także społecznym aspekcie bycia uczniem szkoły. W trakcie apelu zaprezentowały się organizacje działające w szkole: Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu, Koło Misyjne, Szkolne Koło Caritas. Uczniowie krótko przedstawili cele wspomnianych organizacji, opowiedzieli o szkolnych działaniach w ramach organizacji oraz zachęcali uczniów do włączenia się w aktywność samorządowo - wolontaryjną poprzez ukazanie korzyści płynących dla uczniów. Prezentacje zostały przygotowane przez uczennice Oliwię Dołęga kl.VIII, Wiktorię Kaczorek kl.VIIb, Magdalenę Borkowską kl.VIII, Aleksandrę Miszta kl.VIII oraz nauczycieli-opiekunów organizacji pana Arkadiusza Przybyłka, panią Annę Stosio i panią Olgę Mędza-Koć.
Prezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu https://docs.google.com/presentation/d/1iq9f350q4Stm5wlkwf6131iaT6cr51sP/edit?usp=sharing&ouid=111796077568376419149&rtpof=true&sd=true
Prezentacja Szkolnego Koła Caritas https://view.genial.ly/61607c6119b71e0dd2ec99a9/interactive-image-skc-9
Prezentacja Koła Misyjnego https://view.genial.ly/616051faa35ad00dd2e064f8/presentation-kolo-misyjne
LInk do prezentacji Samorządu Uczniowskiego:
https://docs.google.com/presentation/d/1iPsscg0rmfHjynsWa_S1aiZTA15qMApoF5HQoZl36V8/edit?usp=sharing
JJ
Pamiętamy o tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Samorząd Uczniowski
Zawody sportowe
Dnia 13.10.2021r nad zalewem w Siedlcach odbyły sie Regionalne Igrzyska Młodieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.
Bardzo dobre Vm w regione zajęła drużyna dziewcząt starszych
I m - SP 5 Mińsk Mazowiecki
II m - Sp 5 Siedlce
IIIm - SP Wegrów
IV m - Sp1 Sokołów Podlaski
V m - Sp Domanice
Bardzo niewiele zabrakło do zajęcia trzeciego miejsca.
Brawo dziewczyny
Skład drużyny: Dabrowska Maja, Śledź Dominika, Suśniak Natalia, Dołęga Oliwia, Żurawska Natalia, Muszyńska Marta
Dzień Nauczyciela
Harmonogram Dnia:
8.00 - 8.30 – czynności organizacyjne, sprawdzenie obecności, przedstawienie uczniom harmonogramu.
8.30 – 9.30 – akademia na małej Sali – łączenie online klas z salą.
9.30 – 9.50 – łączenie online Samorząd Uczniowski, Caritas, wolontariat.
9.50 – 10.30 – w salach, malowanie portretów wychowawcy, pisanie fraszek, rymowanek.
10.30 – 11.00 – prezentacja portretów i fraszek – łączenie z sal.
11.00 – zakończenie zajęć, obiad, powrót dzieci do domu.
Przydział nauczycieli do poszczególnych klas:
- Klasa I – Urszula Bednarczyk, Ewelina Perka
- Klasa II – Klaudia Olszewska , Agnieszka Kazimierczak,
- Klasa III – M. Kowalczyk, Olga Mędza – Koć
- Klasa IV – Lidia Lańska, Hanna Selwiak,.
- Klasa V – Beata Zemła
- Klasa VI – Renata Redosz.
- Klasa VII a – Katarzyna Wasińska, Arkadiusz Przybyłek
- Klasa VII b – A Stosio
- Klasa VIII – J. Jastrzębska, Natalia Borysiuk
30.09.2021r. Wycieczka kl.I do kina.
Nowa galeria 30.09.2021r. Wycieczka kl.I do kina. została dodana do albumu fotograficznego
28.10.2021 Próbna Ewakuacja
Nowa galeria 28.10.2021 Próbna Ewakuacja została dodana do albumu fotograficznego
6
11.10.2021 e-gazetka szkolna
Konkurs matematyczno-informatyczny
Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym - Instalogik
https://instalogik.pl/.
Konkurs trwa od października do marca. Jest bezpłatny. Polega na rozwiązywaniu zagadek logicznych, matematyczno-informatycznych i przesyłaniu w dowolnym czasie za pomocą komputera. Koordynator i osoba udzielająca wskazówek - J. Mikułowska
Informacje o logowaniu (założeniu konta przez rodzica) przesłane zostaną za pomocą dziennika Librus.
JM
Konkurs chemiczny
JM
Zawody sportowe
Dnia 07.10.2021r w Szkole Podstawowej w Domanicach Kolonii odył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 6 - piłkarskich dziewczat starszych. Drużyna z naszej szkoły zajęła I m
Domanice - Żelków 2:0
Brawo dziewczyny.
Skład drużyny: Muszyńska Marta, Miszta Aleksandra, Stanisławowska Andżelika, Dołęga Oliwia, Suśniak Natalia, Borkowska Magdalena, Koper Klaudia, Żurawska Natalia, Bawolska Emilia, Śledź Dominika, Cabaj Magdalena, Dąbrowska Maja
Zbiórka makulatury
Zawody Sportowe
Dnia 05.10.2021r nad zalewem w Siedlcach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych.
Z naszej szkoły wystartowała drużyna dziewcząt starszych z klas VII - VIII która zdobyła drugie miejsce i awansowała do Regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbędą się 13.10.21r.
Brawoo dziwczyny.
Skład drużyny: Dąbrowska Maja, Śledź Dominika, Suśniak Natalia, Dołęga Oliwia, Żurawska Natalia, Muszyńska Marta
Dzień Chłopaka w klasie 2
30 września klasa druga świętowała Dzień Chłopaka.
Tego dnia dziewczynki z klasy 2 z Panią Klaudią postanowiły zaskoczyć wszystkich chłopców.
I… udało się! Oprócz życzeń, chłopcy otrzymali prezenty.
Ten dzień uczniowie spędzili w miłej atmosferze. Święto w klasie trwało dwa dni,
ponieważ 28 września wszyscy wybrali się do kina.
Panowie byli bardzo wdzięczni, za zorganizowanie tak wielu atrakcji z okazji ich święta,
a …dziewczyny czekają na rewanż – 8 MARCA.
Podziękowanie dla Rodziców za angażowanie.
Klaudia Olszewska
13 PAŹDZIERNIKA - spektakl dla Najmłodszych Widzów!
Katolicki Teatr Edukacji przygotował dla Najmłodszych Widzów niezwykły spektakl.
W trakcie jednego senasu, aktorzy przeniosą widzów na 4 plany filmowe.
Dzieci będą miały możliwość nie tylko poznać bohaterów,
ale przede wszystkim interaktywnie spędzić czas w ich towarzystwie.Całość seansu trwa 45 minut.
Nasza Szkoła