Nasza szkoła wzięła udział w ochodach rocznicy bitwy pod Domanicami w dn.15.09.2019r.
Imprezę tę cyklicznie przygotowuje Szoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim.
K.W.
Nasza szkoła wzięła udział w ochodach rocznicy bitwy pod Domanicami w dn.15.09.2019r.
Imprezę tę cyklicznie przygotowuje Szoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim.
K.W.
7 września nauczycielka języka polskiego p. Beata Zemła uczestniczyła w Narodowym Czytaniu polskich nowel. Akcję, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, zorganizowała kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Domanicach p. Anna Pucyk.
Mszą święta w kościele parafialnym rozpoczęły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Uczniowie rozpoczęli uroczystość krótkim spektaklem poprzedzonym wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas spektaklu pan Dyrektor Artur Karpiarz przeciął wstęgę, symbol nowego roku szkolnego oraz wygłosił przemówienie inaugurujące rok szkolny 2019/2020. Następnym mówcą był pan wójt -Jerzy Zabłocki, który powitał wszystkich i wygłosił kilka słów powitalnych.
Za organizację tej uroczystości była odpowiedzialna pani Jolanta Jastrzębska, pani Klaudia Olszewska oraz pani Katarzyna Wasińska.
14 czerwca 2019 r. odbyła się w naszej szkole debata społeczna na temat: Mocne i słabe strony systemu oceniania zachowania. Celem spotkania było określenie mocny i słabych stron punktowego systemu oceniania, który od momentu wprowadzenia go w naszej szkole, budzi dużo kontrowersji oraz wypracowanie pomysłów i postulatów, które posłużą udoskonaleniu niniejszego systemu.
W debacie uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dyskusja nad systemem oceniania zachowania była wspomagana komentarzami ekspertów: pani Ireny Bytniewskiej - starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Siedlcach, pana Sławomira Mikicuka - specalistę ds. kadry kierowniczej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, oraz pana Artura Karpiarza - dyrektora naszej szkoły.
W trakcie spotkania dokonano diagnozy stanu obecnego, uczestnicy debaty mieli okazję wymienić się argumentami za i przeciw obecnemu systemowi oceny zachowania. Na potrzeby debaty powstał film-reportaż, w którym przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Alicja Żurawska przeprowadziła wywiady z uczniami naszej szkoły na temat poziomu ich zadowolenia z oceniania zachowania.
Ze strony panelu eksertów otrzymaliśmy wiele porad i wskazówek, które pozowlą nam udoskonalić system oceny zachowania w przyszłym roku szkolnym.
Uczestnicząc w debacie mieliśmy okazję do nauki formułowania myśli, zadawania pytań, pokonywania stresu przed wystąpieniami publicznymi. Mamy nadzieję, że debata znajdzie stałe miejsce w naszej szkole.
Za organizację wydarzenia były odpowiedzialne panie Jolanta Jastrzębska i Klaudia Olszewska.
Dnia 14.06.2019 r. do dzieci z 0 i kl. I przyszedł bardzo wyjątkowy gość- PILOT PARALOTNI. Pan Lesław Waszkiewicz opowiedział o swoim hobby oraz pokazał prezentację multimedialną z zadziwiającymi zdjęciami i filmikami wykonanymi w trakcie podniebnych rejsów. Następnie zaprosił wszystkie dzieci do obejrzenia z bliska paralotni. Przejście do swojej posesji p. Waszkiewicz uatrakcyjnił poprzez włączenie GPS, dzięki któremu dzieci mogły stale kontrolować dokładność pokonywanej trasy. Dodatkowo "przód" kontaktował się z "końcem" dzięki krótkofalówkom. Na miejscu mogliśmy zobaczyć paralotnię w całej okazałości. Największy zachwyt wzbudziło rozłożone ogromne skrzydło. Okrzykom radości nie było końca. Panu Lesławowi Waszkiewiczowi dziękujemy za moc, niezapomnianych wrażeń. E.P.
Dnia 07.06.2019 r. klasy 0-III wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Teatr Guliwer, w którym dzieci obejrzały przezabawna historię "Różowego Gościa". Następnie uczniowie udali się do Manufaktury Cukierków, gdzie uczestniczyli w warsztatach ręcznego wyrabiania cukierków i lizaków. Wszyscy dowiedzieli się z jakich składników wyrabiane są słodkości oraz jak w naturalny sposób są barwione. Każdy dostał paczkę świeżutkich cukierków. Z kolei wycieczkowicze ruszyli do Łazienek Królewskich. Spacer pięknymi alejami zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, a Pałac na Wyspie nasi uczniowie zwiedzali z zapartym tchem.Warszawa odkryła przed nami swoje uroki...
Uczniowie klasy I bardzo interesują się przyrodą. Z tym zainteresowaniem wiąże się ich dziecięca badawczość i chęć poznawania. Stąd 27 maja 2019 r. wzięliśmy lupy i wybraliśmy się na łąkę. Towarzyszyła nam p. Anna Kaczorek- doktor łąkoznawstwa. Pani Anna pokazała nam, jak wiele gatunków traw można znaleźć na niewielkim, zielonym obszarze. Dowiedzieliśmy się, że trawa może mieć język, uszko i kolanko. Po tej lekcji potrafimy odróżnić "kupkówkę" od "życicy" lub "kostrzewy". Na pewno rozpoznamy rośliny tj.: "pokrzywa, wyka, szczaw zwyczajny, rzeżucha łąkowa, marchew zwyczajna, rumianek". Pani Annie dziękujemy za bardzo wyjątkowe zajęcia.
Dnia 28 maja 2019 r. odbyła się klasowa "Majówka u Pierwszaków". Spotkanie rozpoczął występ uczniów dla zaproszonych rodziców. Dzieci przedstawiły humorystyczną opowieść, opowiadającą jak Tata zapoznał Mamę. Następnie pierwszaki zatańczyły taniec do piosenki "Czekolada". Podsumowaniem było wspólne biesiadowanie przy bogato zastawionym stole.
Znajdą Państwo tutaj zdjęcia z ostatniego podsumowania konkursów oraz wręczenie nagród .K.W.
Ostatnia lekcja wychowawcza w klasie IVa i IVb to świetna okazja do wspólnego zakupu i skonsumowaniu ulubionych lodów, szczególnie,że temperatura otoczenia do tego zachęca.
Dnia 31 maja nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego z zakresu doradztwa zawodowego „Zawody na celowniku” realizowanego prze kilka tygodni przez uczniów kl. I i II.
Realizacja projektu przebiegała w kilku etapach:
Na początek wyruszyliśmy na poszukiwanie ciekawych miejsc pracy i zawodów. W najbliższej okolicy, udało nam się spotkać i porozmawiać z przedstawicielami wielu zawodów: florystyką w kwiaciarni, urzędniczką w GOPS Domanice, listonoszem w Urzędzie Poczty, ekspedientką w sklepie spożywczym, stomatologiem w gabinecie stomatologicznym, farmaceutką w aptece, kucharką w naszej szkolnej kuchni, piekarzem i przedsiębiorcami – właścicielami piekarni w Domanicach oraz z ks. proboszczem a także panią emerytką - przebywającą na zasłużonej emeryturze.
Mieliśmy przyjemność brać udział w warsztatach w kwiaciarni i piekarni, dzięki którym mogliśmy nie tylko w teorii, ale i w praktyce zgłębić tajniki pracy w tych miejscach. Zadaliśmy wiele nurtujących nas pytań i niekiedy otrzymaliśmy bardzo zaskakujące odpowiedzi.
Za zgodą naszych przemiłych rozmówców nagraliśmy wywiady, które udostępnimy w formie filmu – zapraszamy do oglądania
Zaprosiliśmy również do naszej szkoły przedstawicieli zawodów, które szczególnie nas interesowały: pielęgniarkę panią Krystynę Lewczuk-Kazakow, policjanta – mł. asp. Marcina Krasuskiego, żołnierza – pana Zbigniewa Szklarza oraz elektryka – pana Lesława Waszkiewicza. Były to niezwykle ciekawe spotkania, podczas których mogliśmy poznać specjalistyczny sprzęt a nawet przymierzyć elementy strojów.
Przygotowaliśmy wystawę rekwizytów i strojów charakterystycznych dla poszczególnych zawodów. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania uczniów naszej szkoły oraz rodziców.
Wszystkim osobom, które wspierały nas w realizacji projektu serdecznie dziękujemy!! Wyrazy wdzięczności kierujemy również do uczniów i nauczycieli, którzy aktywnie uczestniczyli w podsumowaniu projektu.
Organizatorzy projektu: p. Elwira Pietrasik, p. Olga Mędza-Koć
Uczniowie kl. I i II
Dnia 12.06 19r w Skórcu odbył się
Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stany
dziewcząt i chłopców starszych
chłopcy
Sp Domanice - Sp Skórzec 2 : 1
Sp Domanice - Sp Golice 3 : 0
Sp Domanice - Sp Żeliszew 1 : 0
finał
mecz o I m Sp Domanice - Sp Żelków 0 : 1
mecz o III m Sp Skórzec - Sp Dąbrówka Stany 0 : 0 karne 3:2
I m - Sp Żelków
II m - Sp Domanice
III m - Sp Skórzec
IV m - Sp Dąbrówka Stany
Skład drużyny chłopców: Michał Wyrębek, Mateusz Duczek, Damian Ostrowski,
Dominik Ostrowski, Michał Muracki, Bartosz Jasiński
dziewczyny
Sp Domanice - Sp Skórzec 1 : 0
Sp Domanice - Sp Grala 0 : 0
Sp Domanice - Sp Golice 0 : 0
finał
mecz o I m Sp Grala - Sp Żelków 2 : 1
mecz o III m Sp Domanice - Sp Żeliszew 1 : 0
I m - Sp Grala
II m - Sp Żelków
III m - Sp Domanice
IV m - Sp Żeliszew
Skład drużyny dziewcząt : Alicja Żurawska, Magdalena Zając, Aleksandra Cabaj, Weronika Rosa,
Oliwia Ługowska, Julia Muszyńska, Roksana Koper,
Brawo medaliści huuurrrraaaa, a na zawody do Skórca pojechaliśmy rowerami b r a w o w y i m y
Dnia 6.06.2019r
w Szkole Podstawowej w Domanicach Kolonii odbył się finał
Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Starszych
,,Piłkarkarska Kadra Czeka"
Domanice - Ostrówek 2 : 0 Żelków - Tygrys MIńsk Mazowiecki 2 : 6
Ostrówek - Niwiski 1 : 1
Domanice - Niwiski 1 : 0
finał
mecz o III m Żelków - Niwiski 2 :1
mecz o I m Domanice - Tygrys Mińsk Mazowiecki 0 :7
I m - Tygrys Mińsk Mazowiecki
II m - SP Domanice
III m - SP Żelków
,
Skład drużyny SP Domanice : Alicja Żurawska, Magdalena Zając, Weronika Rosa, Roksana Koper
Aleksandra Cabaj,Julia Muszyńska, Oliwia Ługowska, Oliwia Stępień
Brawo dziewczyny hurrrra, huuuurrrraaa.
Dnia 4.06.2019r
w SzkolePodstawowej w Domanicach Kolonii
odbył się finał
Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Młodszych
,,Mała Piłkarska Kadra Czeka"
Druzyna chłopców zajęła IIIm
Domanice - Unin - 1 : 3
Unin - Wiśniew - 0 : 0
Domanice - Wiśniew - 1 : 4
Druzyna dziewcząt zajęła I m
Niwiski - Olszyc Szlachecki - 0 : 0
Domanice - Olszyc Szlachecki - 1 : 0
Domanice - Niwiski - 3 : 2
Brawo medaliści hurrra hurrra hurrra
Galeria zdjęć w przygotowaniu.
W dniu 24 maja 2019 r. uczniowie klas IV-V wraz z nauczycielami A.Stosio, M.Kowalczyk i J.Jastrzębską odwiedzili miasto stołeczne Warszawę.
Pierwszym przystankiem na trasie wycieczki była wizyta w Polskim Związku Niewidomych i udział w warsztatach "Laboratorium Ciemności". Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak sobie radzą osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać. Za pomocą symulatorów różnych schorzeń wzroku sprawdzili, jak widzą osoby słabowidzące. Dzieci miały również okazję poznać sposób pisania i czyania osób niewidomych przy użyciu pisma Braille'a. Program zawierał również projekcję filmu rysunkowego "N jak niewidomy", dzieki któremu uczniowie dowiedzieli się, jak pomóc osobie niewidomej przypadkowo spotkanej na ulicy. Ponadto mieliśmy możliwość zwiedzić budynek PZN m.in. sklepik, w którym uczestnicy zobaczyli różne przedmioty dla osób niewidomych oraz drukarnię, gdzie dzieci przyjrzały się, jak drukowane są materiały dla osób niewidomych.
Drugą atrakcją wycieczki był Zamek Królewski - dawną rezydencję królów Polski i siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dzieci dowiedziały się, że Zamek został zniszczony przez Nazistów w czasie II wojny światowej, a następnie odbudowany staraniem całego narodu polskiego. Uczniowie podziwiali piękne wnętrza Zamku udekorowane dziełami sztuki. Uczniowie odwiedzili m.in. Apartament Wielki i Królewski z Salami Wielką, Tronową i Canaletta oraz Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja.
Na koniec dnia poszliśmy na spacer urokliwym uliczkami warszawskiej Starówki.
Powered by aSc EduPage