Wydarzenia szkolne
Uroczystość upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
Konkurs informatyczny na prezentację świąteczną w aplikacji Pivot
Zapraszamy uczniów naszej szkoły klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na najlepszą animację świąteczną w aplikacji Pivot.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych, pobudzanie kreatywności.
- Tematyka świąteczna animacji może być związana z literaturą (Opowieść wigilijna, Dziewczynka z zapałkami itd.) lub filmem o tematyce świątecznej.
- Prace mogą być wykonywane tylko w programie Pivot.
- Praca musi być samodzielna. Nie może zawierać wulgaryzmów oraz przemocy.
- Tło pracy może być wykonane samodzielnie (np. w programie Paint).
- Prace (pliki) należy przesłać do nauczyciela informatyki na adres jmikulowska@spdomanice.edupage.org lub przekazać osobiście na dowolnym nośniku do 20 grudnia.
- Czas trwania animacji do 1 minuty.
- Oceniana będzie pomysłowość, kreatywność, estetyka wykonanej pracy, kreatywność.
ROZSTRZYGNIĘCIE – 20 grudnia 2021
15.11.2021 Telefony pomocowe dla dzieci i młodzieży
15.11.2021 Telefony pomocowe dla dzieci i młodzieży
Spotkanie z Panem Tomaszem Sobanią
Szczegółowe informacje nt. spotkania znajdują się pod adresem:
B. Zemła
21/11/2021
Gazetka "Domanicka Szkoła"
Zapraszamy do lektury pierwszego numeru gazetki szkolnej
"Domanicka Szkoła".Link do gazetki
https://drive.google.com/file/d/1xZDn_CAhg_gj1NQRG77MQdj2NErRFZ1l/view?usp=sharingJ. Jastrzębska
15/11/2021
Wielki Konkurs Plastyczny o Prawach Dziecka
Prezentacja zeszłorocznych prac konkursowych znajduje się pod adresem:
https://brpd.gov.pl/2021/01/04/mlodzi-artysci-nagrodzeni-na-konkurs-rzecznika-przyszlo-tysiace-prac/
Szczegółowe informacje o konkursie i nagrodach: pobierz
Konkurs na Kartkę Świąteczną w Języku Angielskim
Konkurs "Moja Ojczyzna"
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Uroczystość upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę
11 Listopada 2021 roku o godz. 11.00 w Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Domanicach
rozpoczęłą się uroczystość upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii Domanice Ksiądz Kanonik Tomasz Czarnocki.
W uroczystości wzięły udział dwa poczty sztandarowe:
Szkoła Podstawowa w Domanicach Kolonii oraz Szkoła Podstawowa w Olszycu Szlacheckim.
Po zakończonej Mszy Świętej nastąpił przemarsz do pomnika Nieznanego Żołnierza,
przy którym Wójt Gminy Domanice Pan Jerzy Zabłocki,
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Domanicach Kolonii Pan Artur Karpiarz
wraz z Wicedyrektor Panią Kamilą Bieńkowską i Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martą Madeka,
oraz Społeczność Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim,
złożyli wieńce i zapalili znicze. Wszyscy zebrani na uroczystości odśpiewali Hymn Narodowy.
- Narodowe Święto Niepodległości -
"Szkoła do hymnu" 2021
W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2021 r.
o symbolicznej godzinie 11:11
uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali
"Mazurka Dąbrowskiego".13
08.11.2021 Telefon zaufania
Uczniowie przeżywający lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
Ogólnopolski Konkurs Informatyczno-Matematyczny - Instalogik - przedostanie się do II etapu
W ubiegłym miesiącu uczniowie naszej szkoły zmagali się z trudnymi zadaniami programistycznymi w konkursie Instalogik (Instalogik). Do II etapu udało się przedostać następującym osobom:
- Oliwia Dołęga
- Klaudia Koper
- Aleksandra Miszta
- Alicja Radzikowska
- Natalia Suśniak
Gratulacje!!!
Czekamy na kolejne sukcesy.
J. Mikułowska
Pamiętamy o zmarłych - klasowe wyjście na cmentarz
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką naczycieli odwiedzali miejsca spoczynku zmarłych. Spacer alejkami cemntarza parafialnego był dla uczniów klasy drugiej głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci zapaliły lampki na mogiłach upamiętniających Nieznanego Żółnierza oraz księży probszczów naszej parafii. To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.
K. Olszewska
Tydzień Misyjny
W dniach 25-29 X 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy
Przez cały tydzień trwała zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Togo. Zbieraliśmy zeszyty, bloki, wycinanki, kredki, farby, plecaki itp. Nasi uczniowie jak zwykle byli niezawodni, co przełożyło się na uzbierany pokaźny karton przyborów.
Chcieliśmy również okazać naszą łączność z dziećmi z krajów misyjnych, dlatego w kolejne dni tygodnia zakładaliśmy ubrania we wskazanym kolorze:
poniedziałek - Ameryka Północna i Południowa - kolor czerwony
wtorek - Azja - kolor żółty
środa - Ocenia - kolor niebieski
czwartek - Europa - kolor biały
piątek - Afryka - kolor zielony
Zakończenie akcji odbyło się 29 X 2021 r., kiedy to uczniowie z Koła Misyjnego poprowadzili różaniec w pięciu językach: łacińskim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i rosyjskim.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w akcję.
O. Mędza-Koć Szkolne Koło Misyjne
A. Stosio Szkolne Koło Wolontariatu
33
W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem
W ramach projektu "W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem" uczniowie klasy I wraz z p. Katechetką udali się na cmentarz w Domanicach. Przypomnieli sobie, że jest to miejsce pamięci i modlitwy. Po krótkiej modlitwie zostały zapalone znicze, które pierwszaczki ustawiły na grobach poległych żołnierzy oraz zmarłych księży proboszczów naszej parafii.
O. Mędza-Koć
3
-Pamiętamy-
W środę 27.X.2021 r. uczniowie klasy 3 uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Dzieci uczciły pamięć Nieznanego Żołnierza poprzez uporządkowanie grobu, umieszczenie kwiatów i zapalenie zniczy.
M. Kowalczyk
Wyróżnienie dla Zosi Zemła za ,,List do Taty”
- 1
25 października 2021 w Sokołowskim Ośrodku Kultury
czworo uczniów z klasy piątej naszej szkoły
z Panem Dyrektorem Arturem Karpiarzem i Panią Beatą Zemła
uczestniczyło w podsumowaniu
6. Edycji Konkursu ,,List do Taty”,
którego organizatorem było Biuro Senatorskie Pana Waldemara Kraski.
Swoją obecnością zaszczycił spotkanie Pan Adam Skup
Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Siedlcach.
Zebrani mieli okazję wysłuchać fragmentów nagodzonych prac, które dostarczyły wiele wzruszeń.
Podkreślono ważną rolę ojca w rodzinie oraz zaakcentowano,
że konkurs wpisuje się w aktualne kierunki polityki oświatowej państwa.
Na konkurs wpłynęły 152 listy z 24 szkół.Uczennica naszej szkoły Zosia Zemła otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową,
a Asia Urbanek, Bartek Dadacz i Krystian Cabaj
dyplomy za udział i słodkie upominki.
Uczniów do konkursu przygotowywała p. Beata Zemła.B. Zemła
29.10.2021r. Przerwa na czytanie
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Przerwa na czytanie" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Organizatorem wydarzenia na terenie szkoły była biblioteka szkolna. Główny cel przedsięwzięcia stanowiła promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W trakcie przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Miło było zobaczyć zaczytanych uczniów z książką w rękach. W sumie w wydarzeniu wzięło udział 163 uczniów. Akcja pokazała, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w wydarzeniu. JJ
Nowa galeria Przerwa na czytanie została dodana do albumu fotograficznego
4
Nasza Szkoła