14 grudnia 2022 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły w siedleckim CKiS obejrzeli spektakl Narodowego Teatru Edukacji pt. ,,Samotni w tłumie”, który poruszał ważne i aktualne problemy współczesności, mówił o pułapkach cywilizacji XXI w. Lawinowy rozwój techniki, coraz szybsze tempo życia, zmuszają nas do ucieczki w świat wirtualny. Zachowując bezpieczną anonimowość, nie ponosimy ryzyka spotkania się twarzą w twarz z drugim człowiekiem, tym samym pozbawiamy się umiejętności nawiązywania bezpośrednich kontaktów. Normą stało się zawieranie znajomości przez Internet, rozmowy za pomocą klawiatury, es-mesy, zakupy przez telefon, rezerwacja biletów online itp. Przed samotnością uciekamy, bronimy się, a przecież każdy z nas odczuł ją nieraz. Choć hartuje i uczy - częściej okazuje się życiowym dramatem. To jeden wyznaczników ludzkiej egzystencji. Bohaterami ,,Samotnych w tłumie” są ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie…
p. Beata Zemła