Jezus powiedział do swoich Apostołów „Kto was przyjmuje – mnie przyjmuje” (Mt 10,40). Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem żywej więzi z Kościołem powszechnym. Również do naszej szkoły zawitał ks. Proboszcz, który przyniósł pasterskie błogosławieństwo na Nowy Rok. Kolęda stała się okazją do wspólnej modlitwy całej szkolnej społeczności. Po wspólnej modlitwie Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkich zebranych oraz obdarował uczniów i nauczycieli pamiątkowymi obrazkami. Później był czas na śpiewanie kolęd. Było to niezwykłe wydarzenie, które pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.
p. O. Mędza-Koć