17.03.2023 r. uczniowie klasy III, wraz z paniami Klaudią Olszewską i Jolantą Jastrzębską, uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Siedlec.
Dzieci odwiedziły Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej pt. "Poznajemy muzeum", prowadzonej przez pana Krzysztofa Cabaja. Zwiedzając ekspozycje muzealne, dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Poznały też znaczenie takich terminów, jak: zabytek, galeria, wystawa, dzieło sztuki. Na koniec zajęć dzieci podsumowały zdobyte wiadomości wykonując zadanie w grupach.
Następnie uczniowie udali się do kina na animowany film pt. "Kot w butach. Ostatnie życzenie". Film podobał się trzecioklasistom, mieli możliwość poznania historii z morałem, zawierającej ważne treści dotyczące takich wartości jak przyjaźń i szacunek.
Wyjazd został zorganizowany przez bibliotekę szkolną jako realizacja działania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Nauczyciele biblioteki