1 lutego 2018r. odbyła się zabawa choinkowa. Podczas ośmiu godzin wypełnionych tańcem, poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, dedykacjami oraz konkursami uczniowie bawili się wspólnie z rodzicami i nauczycielami.
Mikołajki
6 grudnia 2017 r. zawitała do nas cała grupa Mikołajów – Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Koła Wolontariatu. Przypomnieli oni krótko tradycję zwyczajów mikołajkowych oraz obdarowali całą społeczność szkolną przepięknymi, pachnącymi a co najważniejsze własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami świątecznymi. Wręczono ok. 170 porcji ciasteczek. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w tym projekcie! Samorząd Uczniowski planuje również mikołajkową niespodziankę dla rodziców na wtorkowym zebraniu! Opracowała BZ.
Jesteśmy wolni od uzależnień
21 listopada 2017r. podczas wewnątrzszkolnego Dnia Profilaktyki odbyło się Podsumowanie projektu profilaktycznego „Jesteśmy wolni od uzależnień” tj. spotkanie z policjantem, krótka debata, prezentacja plakatów oraz ogłoszenie wyników konkursów plastycznych. Zaczęło się od debaty i pogadanek na lekcjach wychowawczych. Młodsi dyskutowali na temat szkodliwych skutków spożywania alkoholu i zagrożeń z tym związanych, a starsi zgłębiali wiedzę w zakresie szkodliwości używania e-papierosów. Każda klasa przygotowała plakaty na płótnie, które obrazowo przedstawiały zdobytą przez nich wiedzę podczas realizacji zadań projektu. Ponadto wielu uczestników projektu wzięło udział w konkursach plastycznych w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0-III „Mamo, tato jedziesz – nie pij!” oraz kl. IV-VII – „Szkodliwość e-papierosów”. Zarówno uczniowie klas 0-III jak i IV-VII zaskoczyli nas poziomem wiedzy oraz zaangażowaniem i dojrzałością w realizacji tych trudnych i niezwykle ważnych tematów. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczestnikom projektu, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom, którzy wspomagali dzieci i młodzież. Organizatorzy projektu p. Elwira Pietrasik, p. Kamila Bieńkowska
Zajęcia edukacyjne na temat niepełnosprawności
17 listopada 2017r. odwiedziło naszą szkołę Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Mieliśmy przyjemność poznać tę Szaloną Ekipę i obserwować prowadzone przez Nich działania. TPSW od wielu lat odwiedza szkoły i przedszkola w całej Polsce i prowadzi zajęcia edukacyjne nt. niepełnosprawności. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak radzi sobie osoba poruszająca się na wózku lub niewidoma oraz jak w razie potrzeby pomóc takiej osobie. Pojawił się też temat roli tzw. psów serwisowych, przygotowywanych do pracy z osobami o różnej niepełnosprawności. W tej roli Spajk Wiktor oraz Pan Szprycha, który jest w trakcie szkolenia na psa asystującego. Panowie Marek Sołtys i Karol Brzegowy opowiadali o tym w jaki sposób i dla kogo szkoli się takie psy, a pieski pokazywały jak ich pomoc wygląda w praktyce. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poznać Przyjaciół Szalonego Wózkowicza z Szalonym Wózkowiczem na czele.
Nasza Szkoła