W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu 2024, biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas I-III do udziału w zajęciach z cyklu "Lekcja Higieny Cyfrowej #1 Jak działa mózg?" w ramach projektu edukacyjnego "Wychowanie przy ekranie" Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.
Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak działa mózg i dlaczego dla jego rozwoju ważne jest, aby robić rzeczy różnorodne tzn. dbać o zdrowe nawyki. Posiadając tę wiedzę dzieci będą lepiej rozumieć jak urządzenia ekranowe wpływają na mózg.
Zajęcia odbędą się w piątek 23.02.2024 r. o godz. 11:50-12:35 w bibliotece. Zajęcia poprowadzi pani Joanna Kaczorek.
Zapraszamy.
Rodziców i opiekunów zachęcamy do zapoznania się z materiałami na temat higieny cyfrowej:
artykuł "Dziecięcy mózg a ekrany"
https://rodzice.fdds.pl/wiedza/dzieciecy-mozg-a-ekrany/
wywiad "Brak higieny cyfrowej może zrujnować życie rodzinne"
https://ladnebebe.pl/brak-higieny-cyfrowej-moze-zrujnowac-zycie-rodzinne/
podcast - rozmowa o higienie cyfrowej
https://youtu.be/Fqc-fklQXgI?si=YfiLHNwslgcfxU5r
wykład "Po co nam higiena cyfrowa?"
https://youtu.be/I0_340zWOtA?si=EWjJnZd0rtVzs7JE
p.Jolanta Jastrzębska